http://www.astrolozka.cz/lilith/index.php
Černá Luna/Lilith


KOMENTÁŘE K TÉTO SESTAVĚ

datum:  18.12.09 09:49 ip: r11du250.net.upc.cz
od:  Bára
předmět:  Lilith
Chci zmínit své dvě zkušenosti s ČL. Při nástupu do posledního zaměstnání jsem v okamžiku nástupu měla tranzitující ČL na ascendentu (tedy ve Štíru). Vztahy s kolegy a kolegyněmi na pracovišti byly zvláštní. Ženy ke mně byly nepřátelské, pomlouvaly mně, muži ze mně měli strach. Mně to všechno hodně zraňovalo. Vztahy měly dynamiku, ale neustále jsem v nich vycházela jako škodná, nepřítel, kterého je třeba už v zárodku zničit, zneškodnit. Říkala jsem tehdy, že cítím ve vzduchu síru, kolegyně měly hodně zvýrazněného Pluta v nativitě. Já mám Pluta v domě zaměstnání. Bylo to vzájemné zrcadlení. Skryté, divoké, kde se těžko hledala příčina, proč ten stav je takový. Druhá zkušenost s CL je v okamžicích, kdy se snažím na svoji ČL nacítit (Kozoroh,3.dům) a vnímám úlevu, jakože tam je ukrytý klíč k mému trápení (ztuhlá, ztrnulá komunikace s muži)a také odpovědi. Představuji si, jak z té jámy všechen obsah proudí ven na světlo a pociťuji úlevu, jakobych oživila, začala používat jednu podstatnou část sebe sama. A ještě jedna zkušenost- tranzit ČL přes nativní sestupný lun.uzel (2.dům,Střelec). Šílený pocit samoty, opuštěnosti, takový, že jsem myslela, že snad z něho nedožiju rána. ČL mi asi vytáhla pocity, které se vázaly k tomuto uzlu v minulosti. Jinak mám Lilith ráda, je to krásná, pravdivá démonka.

datum:  29.4.06 17:40 ip: ip-85-160-11-27.eurotel.cz
od:  Axmannová
předmět:  re: Jemmina
"Narodila jsem se na Černou Lunu..." - nevím, co tím myslíte. ČL máme v Nativitě všichni. LA

datum:  29.4.06 17:11 ip: u11-86.grapesc.cz
od:  Jemmina
předmět:  Lilith
Pokud jde o to... Narodila jsem se na Černou Lunu (Lilith) a vlastně pokud jde o to nepochopila jsem co přesně ta černá luna má znamenat... Jestli by jste mi to mohly objasnit.. byla bych ráda...

datum:  20.3.04 12:16 ip: gprs40-131.eurotel.cz
od:  Axmannová
předmět:  re: HanaCH
Při hledání životních souvislostí pomocí astrologie přihlížím i k postavení Černé Luny. V nativním horoskopu spíše ke střední ČL, v tranzitech k pravé. Doposud jsem se nesetkala s tím, že by samotná ČL „přebíjela“ cokoliv dalšího v horoskopu. Tam, kde se nachází (totiž nejvzdálenější místo od středu Země na oběžné dráze Luny), mi její postavení ze zkušenosti ukazuje, že rozvíjet běžné souvislosti postavení planet s životem je pouze náročnější než jinde, protože kromě daru života symbolizovaného v horoskopu Sluncem a rozsévaného světlem Luny, tady vystupuje na povrch to, co máme v sobě jako „zakázané ovoce (a nemusí být vůbec lákavé)“. Kromě vnějších okolností při tranzitu ČL musíme počítat i s takovými svými vlastnostmi, které bychom raději neměli – ne proto, že by byly apriori špatné, ale protože se prostě známe jinak. Pro příklad – nastupují zábrany tam, kde jsme zvyklí na volnost, chce se nám „létat“ – přestože běžně se držíme při zemi. Jenže podkladem tohoto prožívání nebývají v tuto chvíli vnější okolnosti, ale „něco“ v nás, kam nové světlo Luny právě jen málo dosáhne.
HanaCH, píšete, že máte za sebou „dvě Černé Luny…“ Význam počítaných sestav by měl být v možnosti promyslet detaily horoskopu tam, kde k pochopení souvislostí „něco“ chybí. Žádná jednotlivá sestava nedává celkovou informaci o horoskopu. Těší mě každý Váš dobrý den, ale k tématu Černá Luna ve Vašem komentáři nic nevidím, chybí tam jakékoliv astrologickésouvislosti. Můžete to rozšířit (ideální by byla data nativity i tranzitů ČL)? Ráda Vám pak napíšu svůj názor. LA

datum:  16.3.04 17:41 ip: ip-213-226-225-38.ji.cz
od:  HanacH
předmět:  moje černé luny
Mám za sebou dvě černé luny od chvíle, kdy jsem se o těchto www dozvěděla. Můžu konstatovat, že oba dny byly hezké, příjemné. Ten první byl den před státnicemi; bylo mi opravdu \"vyrovnaně\". Musím ale uvést, že čtvaři dny předtím mě kamarád pomocí akupunktury dával dohromady, neb jsem (pravděpodobně v důsledku stresu) přestala mít chu´t něco jíst, klepala jsem se, vysoký tlak atd.... Druhou lunu jsem měla včera - nastoupila jsem začátkem tohoto měsíce do nové práce a toto pondělí bylo první pěkné, optimistické. I setkání s bývalým přítelem a našimi společnými přáteli proběhlo bez dalších následků na mém klidu. Uvítám zprávičky, jak se mají jiní :)
1 - 5 (5)   1  POŠLETE SVŮJ KOMENTÁŘ (položky označené * jsou povinné)


jméno: 
e-mail: 
předmět*: 
komentář*: 
 

Zajímají nás všechny vaše názory a příspěvky, ohlasy kladné i ty negativní. Za obsah příspěvků nenese SERVER odpovědnost a vyhrazuje si právo mazat příspěvky vulgární, nenávistné, nezákonné, poškozující dobré jméno SERVERU nebo obsahující neplacenou reklamu a ty, které nijak nesouvisí s obsahem sestav. Děkujeme za pochopení.