Na Pražském zodiaku Slunce právě prochází ulicí: 

SYMBOL NATIVITY

Datum a čas Vašeho narození
Den  Měsíc  Rok  Hodina (GMT)  Minuta 

Beta verze!

(Komentáře)     Úvodní strana | Poradna 

Okamžik narození má širší souvislosti, jednou z nich je vztah k Novu před narozením. Ten může představovat symbolické zadání pro celou společnost lidí odkudkoliv, narozených právě mezi dvěma Novy. Každé nativitě pak náleží solilunární fáze - osobní vztah mezi darem života a jeho přetvořením ve hmotě. Jestliže tuto fázi přičteme k Novu před narozením, získáme vůči generačnímu zadání zpřesnění - SYMBOL NATIVITY - jeden ze třista šedesáti možných.
Tranzity přes tento bod, nejen v sekundárních direkcích, jsou možností uvědomit si svůj osobní postoj člověka ve společnosti - aktuálně podbarvenou fázi plnění životního "úkolu".

Protože nemáme právo zveřejňovat celé Danem Rudhyarem komentované symboly, rozhodli jsme se pro variantu Sabiánů dostupnou na ČASu. (Doporučuji ale mandalu v plném znění - D.Rudhyar, Astrologická mandala, nakl. Půdorys 2003.)

Dále máte možnost srovnání s dostupnými symboly Sephariala, Charubela a ruskými symboly převzatými z diada.ru.

Pozn.: Kdo chce počítat sám, nezapomeňte, že se pohybujeme na kruhu, je tedy třeba v případě potřeby přičíst nebo odečíst 360, protože výsledek musí být kladný.