Na Pražském zodiaku Slunce právě prochází ulicí: 


MILÍ PŘÍZNIVCI ASTROLOGIE, denní horoskopy najdete v levém menu nahoře. Ať se vám líbí, ať jsou k užitku.


ZNOVU OTEVÍRÁM PORADNU, PTEJTE SE. Uvidíme, jak to půjde

Zůstává také možnost osobní konzultace. Kromě setkání u stolu nad horoskopem, můžeme hovořit po skypu nebo telefonem. Jestli vás zaujal můj přístup k astrologii, ráda Vás objednám a udělám vše, abych vám prospěla.
Přeji vám všechno dobré.

vaše astroložka Ljuba Axmannová

Chcete-li položit dotaz, musíte se zaregistrovat a přihlásit. (Celkem 7937 otázek.)

Daluna, 20.1.2013 -
Dobrý večer,
zajímá mě astrologie, tak se jí začínám sama učit.
Mám dvě otázky.
1) otázka:
na webovkách najdi se mi vyjede po zadání dat horoskop, ale je mi divné, že mezi VENUŠÍ v Býku (4. dům) a MARSEM a SATURNEM v blížencích (5. dům) vzniká KOJUNKCE. Měla jsem za to, že konjunkce vzniká pouze mezi planetami ve stejném znamení a na stejném místě tzn. ve stejném domě. Není chyba na webu?
2) otázka:
Když se sestavuje partnerský horoskop, (datum, čas, místo)tak se vezmou planety jednoho a přenesou se do domu druhého a opačně.
Když se ty planety přenáší znamená to, že se postupuje tak, že se vezme např. mars v blížencích a dosadí se do domu, který je ve znamení blíženců druhého?
Takže třeba VENUŠE V RAKU je u nativního horoskopu ve 2 domě a když se přenese do horoskopu a domu partnera, tak se umístí do domu 7, protože ten je v Raku. Je to tak?
Děkuji


Dobrý den, horoskop spočítají i tyto stránky, nechodím na jiné. Pro svoji práci používám astrologický program Johannes profesional.
Konjunkce je vzájemné postavení planet +-10°, například Venuše na 15°Býka může být v konjunkci s Marsem tehdy, bude-li Mars někde mezi 5° a 25° Býka. Jako u každého aspektu rozeznáváme konjunkci doběžnou, kdy rychlejší planeta dobíhá pomalejší a rozběžnou konjunkci, při které se rychlejší planeta od pomalejší vzdaluje. Význam přikládáme spíše duševní v prvním případě a spíše fyzický v případě druhém. Čím menší je vzdálenost mezi planetami, tím silnější je konjunkce. A ještě - aspekty jsou záležitostí stupňů Zodiaku. Teprve výklad je podbarven Znameními.
Srovnání horoskopů partnerů se provádí zaprvé položením horoskopů na sebe, jeden uvnitř, druhý zvenku. Vzájemné vztahy prvků obou horoskopů mají svůj význam. Horoskop zvenku je vlastně horoskopem tranzitním. Dále synastrie využívá tzv. Relativ, to je horoskop sestavený z průsečíků času a prostoru obou horoskopů. Používáme jej i jako společnou Nativitu. Další technikou je Kompozit, sestavený z polovičních vzdáleností obou horoskopů. A to není všechno, ale stačí tak...LA


Daluna, 15.1.2013 -
Vážená paní Axmannová, ráda bych Vás ještě požádala o nahlédnutí do horoskopu ohledně vztahů tohoto muže ...


Dobrý den, partnerský rozbor nemohu dělat zdarma ani po malých kouscích. Je to placená služba. Přeji všechno dobré...LA


Daluna, 14.1.2013 -
Ale přece jen by mě zajímal ještě Váš názor. Dočetla jsem se, že muže dělá především znamení slunce a marsu. Ženu pak, v jakém znamení má Lunu a Venuši. Jak vidíte tohle, je to tak?


Slunce/Ego a Mars/vůle mohou vypovídat o "mužnosti", Venuše/milenka a Luna/matka pomáhají zahlédnout ženu. Všechno v horoskopu je ale provázané vzájemně, nikdo z nás není čistý typ podle Znamení horoskopu...LA


Daluna, 14.1.2013 -
Zdravím Vás v novém roce a přeji vše nej.
Milá paní Axmannová ráda bych věděla, jak se na to díváte Vy přes hvězdy. S tímto mužem se k sobě začínáme pomalu přibližovat, dá na mě, souhlasí v různých věcech se mnou a já myslím, že je to tím, že má o mě zájem. Je ale ženatý, tak se chci zeptat, zda z toho bude něco víc. Nebo jak mě vůbec bere, namlouvám si jen něco, nebo v tom je víc a má o mě zájem, jen se bojí? Děkuji za jakoukoliv odpově´d. Třeba si v tom díky Vám udělám jasno. Zatím si myslím, že tak nějak k sobě jdeme a že k sobě patříme.
S.


Dobrý den, domnívám se, že milenci z vás nebudou. Kolega rád a dobře využije Vaše intelektuální schopnosti. Mohou z vás být dobří kamarádi, časem i přátelé. Vzájemně si nastavujete zrcadlo a doplňujete se. To by ale sdílením všedních dnů skončilo. Přeji všechno dobré...LA


Daluna, 1.11.2012 -
Dobrý den, je můj ascendent Blíženci? děkuji S.

Ano, 14°Blíženci50´.


Daluna, 30.10.2012 -
Dobrý den, jak si mám vyložit tento tranzit v horoskopu u muže. Uran sextil Mars (5 dům, Blíženci)a Měsíc konjunkce Mars (5 dům, Blíženci).
Děkuji S.


Dobrý den,
to je naprosto vytržené z kontextu a Vy chcete zas jen recept z astrologické kuchařky, kterou jsem ovšem dávno vyhodila, dá-li se tak říci :-). Pokud by bylo datum narození například 12.9.1960, šlo by nejspíš o člověka navenek strohého, přísného, ale vnitřně svobodného a ohnivého. Zmíněný sextil by se projevoval pohotovým až prudkým, nevšedním projevem, zálibou v sebevyjádření s prvky netrpělivosti (konjunkce marsu s Lunou), pokud není okamžitě pochopen ve výrazu. Člověk žijící veřejným životem, který své případné chyby umí vysvětlit. A tak dál, a tak podobně. Však se astrologii učte, knihy jsem Vám doporučila. Nebo se rovnou přihlašte do kurzu Pavla Turnovského, ten Vás naučí :-)...LA


Daluna, 29.10.2012 -
Vážená paní Axmannová, potřebovala bych od Vás poradit, jak na to?
Na stránkách Astromat.cz jsou k dispozici horoskopy...Jenže, je tam spousta věcí na výběr. Mohla byste mi prosím poradit co tam zadat. Jedná se o systém domů, každý z nich pak "dá" planety do jiných domů...Jaký druh tam mám zadat? Ten Placidus či Koch, Campanus??? A ještě, když dám čas, tak se mi ubere 1 hodina, pak je tam napsáno nějaké GTM.
Můžu tedy poprosit co zadat? Myslíte, že třeba ten Placidus, poté zaškrtnout ještě to GTM, aby mi čas původního narození zůstal, nebo jak? Poradíte, prosím?
Moc děkuji
Simona


Dobrý den, neporadím Vám, protože vím, že astrologické "kuchařky" nadělají víc škody než užitku. Horoskop si můžete spočítat i tady. Pracovat k tomu můžete s knihou, např. Astrologie a sebepoznání od T.Husek-Goese nebo se poučit o tranzitech u Marcuse Jehle v knize Tranzity planet. Při zadávání času je třeba zohlednit časové pásmo...LA


Daluna, 29.10.2012 -
Dobrý den,
ráda bych věděla, zda se pozná v horoskopu, kdy do života vstoupí ten "pravý". Ten muž s kterým by se dala plánovat budoucnost. Jestli ano, kdy to tak cca bude? děkuji


Dobrý den, Váš postoj k partnerským vztahům by se z pohledu na horoskop dal vystihnout slovy "chyť mě, jestli to dokážeš". A šanci muži mají nejlépe teď, kolem 2.11. Není ale jisté, že půjde o slušného člověka. Přesto možnost, podlehnout a příjemně nemuset dál stát jen na vlastních nohách, je reálná, a je jen na Vás, jestli se dáte "chytit". V horoskopu a v čase je mnoho různě zabarvených možností, a doporučuji rozbor horoskopu zaměřený zejména na partnerské vztahy, abychom společně našly tu pravou pro Vás. Přeji pohodu...LA


Daluna, 11.10.2012 -
Dobrý den, moc ráda bych věděla, zda se dočkám normálního muže, Jsem už dost dlouho sama a samota mě už ničí. Ráda bych měla pěkný partnerský vztah. Ctěla bych se zeptat, zda není toto v horoskopu vidět? Jestli se vůbec dočkám, pokud ano, tak cca kdy? Nemohl by to být jeden z těchto mužů?... Děkuji za případnou odpověď.


Dobrý den, záleží na tom, co si pod pojmem pěkný partnerský vztah představujete, a co do vztahu ve skutečnosti vkládáte a očekáváte na oplátku. Domnívám se, že v rovině kamarádství a nezávaznosti jsou "oba kandidáti přijatelní", ale ani jeden z vás nemíří ke společnému domovu jako svému cíli. Přitom pro Vás je to něco jako životní úkol (z pohledu astrologie). Doporučuji osobní konzultaci pro nadhled a odstup od zdání, a přeji všechno dobré...LA

Zpět do Poradny

Astroložka

Propagujte i svojí stránku