Na Pražském zodiaku Slunce právě prochází ulicí: 


MILÍ PŘÍZNIVCI ASTROLOGIE, denní horoskopy najdete v levém menu nahoře. Ať se vám líbí, ať jsou k užitku.


ZNOVU OTEVÍRÁM PORADNU, PTEJTE SE. Uvidíme, jak to půjde

Zůstává také možnost osobní konzultace. Kromě setkání u stolu nad horoskopem, můžeme hovořit po skypu nebo telefonem. Jestli vás zaujal můj přístup k astrologii, ráda Vás objednám a udělám vše, abych vám prospěla.
Přeji vám všechno dobré.

vaše astroložka Ljuba Axmannová

Chcete-li položit dotaz, musíte se zaregistrovat a přihlásit. (Celkem 7924 otázek.)

wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Vážená paní astroložko! Narodila jsem se 11.7.1987 ... v sobotu. Zajímá mě, mám-li nějaké šance na usmíření s mužem narozeným nar.... na Slovensku.Za odpověď děkuji. Prosím o on-line odpověď.

odpověď: bez konzultace má odpověď pramalou váhu. Z potenciálu Nativit je zřejmé, že si máte ujasnit, o čem má být Váš domov a co udělat pro splnění představy a čemu se naopak vyhnout. Usmíření asi souvisí s přijetím nebo nepřijetím jeho výrazné autority a Vaším sebeovládáním. LA (1.9.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Na Vaších internetových stránkách máte solární a transsolární revoluci.Co mám používat a jak se ve výkladech liší?Myslím pozice planet v domech viz. kniha :Jan Kefer:Úvod do praktické astrologie. Děkuji Vám za odpověď!

odpověď: (Knihu Jana Kefera jsem ocenila až po několika letech studia astrologie. Pro začátečníka samouka může být podle mého názoru leda astrologickou kuchařkou s dokonalými, ale nebezpečnými, protože zdánlivě jednoznačnými, recepty. Nicméně, je to Váš výběr.)

Solární revoluce je horoskop počítaný pro stejné postavení Slunce jako v Nativitě. Transolár pro postavení Slunce zohledňuje narůstající precesi (rotační osa Země není pevná, ale přesouvá se kruhovým a zpětným způsobem a opisuje kužel s vrcholovým úhlem cca 47°. Z toho plyne neustálé přesouvání roviny rovníku vzhledem k rovině ekliptiky, přičemž Jarní bod se přemisťuje retrográdně a jedním stupněm projde za 72 let).

Z toho vyplývá rozdílný čas pro výpočet obou horoskopů.

Rozdíl mezi solární a transolární revolucí nejlépe ilustruje posun MC: u Solárů ZPÁTKY (odebíráme z potenciálu Nativity). MC Transolárů se v průběhu života posunuje VPŘED (nabídka k navýšení potenciálu). Jestliže si necháte spočítat sestavy pro delší období, rozdíl uvidíte ne první pohled.

Protože domy horoskopu vnímáme jako prostory pro získávání různých typů životních zkušeností pro rozvoj, pak Transoláry více souvisejí se vztahem člověk/společnost/Vesmír a Soláry člověk/společnost/člověk. LA (11.8.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: RE: omlouvám se za neurčité vyjádření.Údaje se týkají mé osoby,nerada bych ale zveřejňovala své datum narození na internetu.Ptám se z důvodu,který na vaší stránce není neobvyklý,totiž nejsem si jistá na jakou (vysokou)školu bych se měla vydat.Nebo lépe řečeno,jaké je mé povolání v tomto životě,jakou cestou bych se měla ubírat.Láká mě psychologie a scénaristika.Narodila jsem se

...Byla bych vám opravdu moc vděčná,kdybyste mé datum narození nezveřejnila.Děkuji za diskrétnost i za odpověď.O astrologii se velmi zajímám,jsem ovšem stále ve stádiu začátečníka,nedaří se mi sehnat kvalitní literaturu.Mohla byste mi nějakou doporučit?Ještě jednou děkuji.

odpověď: RE: psycholog i scénarista jsou ve společnosti spíše ti „neviditelní“, a to by Vás, domnívám se, neuspokojovalo. Kdybyste napsala, že chcete studovat režii, divila bych se méně. (mimochodem, kdo chce manipulovat druhými, třeba s nejlepšími úmysly, měl by mít nejprve pořádek v sobě – pak ho to ale zas většinou přejde).

Na brigády asi nechodíte, abyste si vydělala na konzultaci (pro studenty za polovic), takže Vám touto cestou mohu poradit pouze: Vaše současné úvahy se odvíjejí od cyklu, který započal na podzim 2001. Projděte si v duchu celé období a popřemýšlejte, kde je vědomý počátek současných přání a rozhodněte sama, nakolik je motivace nosná pro celoživotní cestu.

Astrologii je lépe řádně studovat než se (ve Vašem věku, bez životních zkušeností) probírat jednotlivou literaturou. Škola Pavla Turnovského je u nás nejlepší – však se podívejte na nabídku: http://www.astrologie.cz/inzeraty/kurz/kurz.htm (tam doporučenou literaturu bych nevybrala lépe). LA (8.8.05)
--


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Dobrý den,poskytujete konzultace ohledně volby správného povolání,slabostí a silných míst v profesním životě podle horoskopu zrození?Jaká cesta je vhodná pro osobu s MC v Býku,(12°,42´),Jupiter a Mars v konjunkci v Blížencích v

10. domě,silně obsazený 5. a 8.dům,kde je Slunce,vládce ASC v konjunkci s Venuší,která je v konjunkci s Merkurem.Děkuji.

odpověď: Váš dotaz se týká toho, co je součástí osobní konzultace. A zajímají-li Vás souvislosti profesního života konkrétního člověka, je třeba celé datum narození, včetně času a místa. Dále: pokud nejde o Vás ani Vaše dítě, pak bez souhlasu třetí osoby neposkytuji o ní informace, leda částečně - jako společný potenciál a jeho možnosti a předpoklady pro rozvoj - v partnerské astrologii. LA(8.8.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Dobrý den, mohu Vás požádat o podrobnější vysvětlení Sabianských symbolů? Jedná se o můj horoskop nar…. ASC - Střelec 26st. Vlajkonoš uprostřed bitvy nebo Střelec 27st. Sochař při práci. Ať pročítám D. Rudhyara jak chci, vždy dojdu ke stejnému - asi v životě používám z obojího. To je asi pěkný nesmysl, že? Myslím, že když více porozumím popisu Sabian. Symbolů ascendentu,lépe zachytím správný čas.

A ještě, abych to neměla tak jednoduché, na IC mám Severní Uzel – takže: jak mám rozpoznat IC (odkud jdu), když zároveň naplňuji Sever. Uzel v Býku tak se tam zase vracím? S tím co si přináším z Již.Uz. a MC ? Když rozjímám nad Sabiány, čím dál více se mi prolínají symboly z obou stupňů. Takový zázrak ve svým zrozením zas nejsem.

Prosím pomůžete mi? Pěkné dnové přeje I.

odpověď: při rektifikaci Sabiánskými symboly je nezbytné uvažovat nejen AS (kdo jsem), ale i IC (odkud jdu), DS (kam/s kým/ke komu) a MC (proč to všechno dělám). Jestliže je stupeň pro AS vybrán skutečně správně, pak "zaklapnou" i ty další.

Se Sabiány pracuji už nějakou dobu bez přidaných komentářů. Jsem vděčná za Rudhyarovu Mandalu, protože mě provedla souvislostmi stupňů uceleným přístupem "jednoho" výborného astrologa a filosofa. Postupně jsem se ale stále častěji setkávala s tím, že se lidé často v komentářích ztráceli a nedokázali najít odstup potřebný k prolnutí vlastní jedinečnosti s Rudhyarovým zpracováním.

...Jsem tedy u odezřených symbolů a přemýšlím nad tím, co vlastně říkají. Např. sochař při práci naslouchá více vnitřním příkazům, zatímco vlajkonoš přijal za svou ideu "zvenku". Ale je možné, že u obou je to i obráceně - sochař kopíruje a vlajkonoš je vlajkou. A oba mohou odvádět dobrou, ale i špatnou práci. Nevím, co je mi bližší a podívám se naproti: možná jako sochař výsledkem své práce obohatí nás druhé, tak i já toužím zpřístupnit druhým svoje nitro - rozehřát jím jinovatku, pomoci ukončit zimu v těch podchlatených. Nebo jako vlajkonoš - těm druhým přináším tajemství svého kmene...nebo úplně jinak - tak jak to cítíte Vy sama. Jen je třeba vědět, na co symbol odpovídá, co zabarvuje.

Berte to prosím jako můj názor (byť otrkaný praxí), mohu se mýlit.

Čtení konjunkce IC/DH bych v prvním plánu viděla jako povinnost to, co jsem se „doma“ naučila, uplatnit ve společnosti a výsledky použít pro samotnou stavbu domu nad základy…jestli se Vám tu Sabiány prolínají, domnívám se, že jste na nejlepší cestě tenhle úkol průběžně plnit.

I Vám pěkné dny. LA (4.8.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Dobré ráno, děkuji za odpověď a posílám potřebné informace o čase. Narodila jsem se 14.2. 1984 v 17:05 (úterý).

Děkuji mnohokrát.

odpověď: Solilunární fáze Vaší Nativity je 146,8 stupně (Slunce 25st.9min. Vodnáře, Luna 21st.56min. Raka). Stejný vztah mezi světly se opakoval 19.7. a do konce roku nastane 17.8.,15.9.,15.10.,13.11. a 12.12. Po shlédnutí Nativity (i bez místa narození) znovu doporučuji hlavně uvolnění a pohodu.

LA (27.8.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Dobré odpoledne paní astroložko, prosím potřebovala bych poradit. Snažíme se s přítelem o miminko a chtěli bychom tomu nějak napomoci. Slyšela jsem, že pravděpodobnost otěhotnění závisí na tom, v jakém postavení je Měsíc. Větší šance je prý v té fázi, ve které byl Měsíc v datum mého narození, což je 14.2. 1984. Proto bych se ráda zeptala, jestli můžete zjistit, v jaké fázi Měsíc tento den byl a kdy v červenci nebo v srpnu letošního roku tato fáze opět nastane.

Děkuji moc za odpověď

odpověď: Luna změní svoje postavení v horoskopu průměrně o 12,5 stupně za den. Je tedy třeba uvést také čas narození.

Pak Vám pošlu informaci, kterou chcete. Pokud bych měla přidat radu, pak jenom dávno známou: přílišná snaha otěhotnění spíše oddaluje. Uvolnit se, milovat se v pohodě, to přináší lepší výsledky. LA (26.8.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Vážená paní astroložko, omlouvám se, narodila jsem se 11.7.1987 ve …, v sobotu v ….Zajímá mě, jaké šance bych měla na vztah s mužem nar. 27.9.1974…Prosím o on-line odpověď. Děkuji

odpověď: Záleží na tom, co hledáte, co nabízíte. Zdá se, jako byste hledala někoho, kdo by věděl místo Vás, jak mají vaše dny vypadat, autoritu, nikoliv muže pro rovnocenný vztah. LA (21.7.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Dobrý den, narodila jsem se 27.6.1988 v 11:23 ve … a moc Vás prosím o radu - jsem ve 3. ročníku gymnázia a nevím, jakou školu si mám vybrat pro svá další studia. Mám mnoho zájmů, ale nic nedělám pořádně... Předem děkuji za odpověd.

Hana

odpověď: K tomu, abyste něco dělala pořádně, narozdíl od spousty jiných, potřebujete silnou vnitřní motivaci, to asi víte. Přemýšlela bych na Vašem místě o sociálních vědách. LA (19.7.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Milá pani Axmannová,byl bych moc rád,kdyby jste mě odpověděla na pár mých otázek.Zajímalo by mě co způsobuje v mém radixu to,že mě to hrozně táhne k duchovnu.Za poslední dva roky se to stále stupňuje.Asi ze posledních 5let jsem přečetl spoustu literatury s duchovní tematikou,mimo jiné i nějakou literaturu o astrologii,která mě jakožto alternativní disciplína připadá hrozně zajímavá a někdy v budoucnu bych se ji rád věnoval více.

Na několika astro stránkách jsem si nechal sestavit svůj radix,postavení planet v domech a znamení se nelišilo,ale bohužel mi v každé vycházely jiné aspekty,třeba konkrétně na vašich stránkách mi vyšli aspekty které se mi nezdají správné.Mohla byste mi vypsat mé správné aspekty?

A na závěr bych se rád zeptal v jaké oblasti ,v životě bych mohl nalézt největší uplatnění?

Za vaši případnou odpověď Vám moc děkuji. Martin

Narodil jsem se 2.10.1982 v 20hod10min v …

odpověď: V sekundárních direkcích platných od narozenin v roce 2002 1 rok, vstupuje MC na 1. stupeň Ryb, Luna je na Descendentu na počátku 7. domu a Mars na méně než dva stupně dobíhá Neptun. Všechny planety jsou direktní, z nich 6 v 5. domě horoskopu – příliš na spontánní projev – předjímání dopadu vlastního jednání, chování, vede spíše ke stáhnutí se ze společnosti. Na hrotu 6. domu je Vertex – nejméně osobní bod horoskopu, kde potkáváme lidi, kteří nás v nějakém ohledu ovlivní – tady zřejmě v souvislosti s úkoly, které na sebe člověk dobrovolně bere. Luna, která v Nativitě ukazuje na potřebu objektivního přístupu, tady nepomáhá, protože začíná plně poznávat a řešit vztahy.

Od té doby se potřeba ujasnit si „co za to stojí“ stává stále naléhavější, v současnosti – za přesné konjunkce Marsu s Neptunem v sekundárních direkcích společně v konjunkci s tranzitujícím Plutem – je do všeho zapletená společnost jako taková, resp. starost o ni.

Popisuji, nehodnotím. Konzultace by měla význam.
Ve výpočtu horoskopu na stránkách nejsou zobrazeny žádné aspekty. Je tam vodorovná osa AS/DS, nejvíce svislá osa MC/IC a Vertex (od západu na východ). Po kliknutí na "více" jsou k dispozici pozice planet, os a dalších prvků horoskopu.
Nahoře je aspektář k Vašemu horoskopu. LA

strana 399-390 | 389-380 | 379-370 | 369-360 | 359-350 | 349-340 | 339-330 | 329-320 | 319-310 | 309-300 | 299-290 | 289-280 | 279-270 | 269-260 | 259-250 | 249-240 | 239-230 | 229-220 | 219-210 | 209-200 | 199-190 | 189-180 | 179-170 | 169-160 | 159-150 | 149-140 | 139-130 | 129-120 | 119-110 | 109-100 | 99-90 | 89-80 | 79-70 | 69-60 | 59-50 | 49-40 | 39-30 | 29-20 | 19-10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 0 | Archiv

Novější dotazy  |  Starší dotazy 

Zpět  Přihlašte se  Registrujte se 

Astroložka

Propagujte i svojí stránku