Na Pražském zodiaku Slunce právě prochází ulicí: 


MILÍ PŘÍZNIVCI ASTROLOGIE, denní horoskopy najdete v levém menu nahoře. Ať se vám líbí, ať jsou k užitku.


ZNOVU OTEVÍRÁM PORADNU, PTEJTE SE. Uvidíme, jak to půjde

Zůstává také možnost osobní konzultace. Kromě setkání u stolu nad horoskopem, můžeme hovořit po skypu nebo telefonem. Jestli vás zaujal můj přístup k astrologii, ráda Vás objednám a udělám vše, abych vám prospěla.
Přeji vám všechno dobré.

vaše astroložka Ljuba Axmannová

Chcete-li položit dotaz, musíte se zaregistrovat a přihlásit. (Celkem 7937 otázek.)

wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz:
Dobrý den..
Jmenuji se Jaroslav Ševčík a jsem studentem na SPŠ v Otrokovicích.

Dostal jsem za úkol zjistit, proč je duha obloukovitého tvaru a ne např. plošná či jako přímka???
Pokud by jste se obtěžovala a odpověděla mi, budu vám neskonale vděčný… Předem děkuji

odpověď:
Milý studente Ševčíku, v optice se nevyznám, ale vzbudil jste ve mně zvědavost, takže jsem se podívala do enc. Universum, pak jsem do Google napsala slovo duha a vybrala si link http://www.volny.cz/trzicky/atmos/duha.htm, tam pak ještě zalistovala v odkazech - je to fakt zajímavé, odpověď už znám a přepisovat ji sem nebudu. Něco taky Vy sám. Hodně štěstí. LA (27.2.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz:
Vážená paní,
chtěla bych se zeptat. Mám přítele, který je ve znamení raka a já jsem ve
znamení berana. Všude se píše, že se k sobě nehodíme. Já jsem narozena
8.4.65 a on 23.6.60. Myslíte, že náš vztah bude mít do budoucna podle hvězd
budoucnost a jaké nám hrozí nebezpečí v tomto vztahu ?
Předem děkuji za odpověď

odpověď:
Vážená paní,
Domnívám se, podle neúplného zadání (chybí čas a místo narození), že Váš přítel Vám velmi imponuje schopností uskutečňovat vlastní představy podle předem stanoveného plánu - vedle Vašeho sklonu ke změnám a podléhání novým a novým impulsům. Možná naplňujete jeho představu o svátečním vztahu, možná jsou Vaše nápady jeho inspirací. Uvažujete-li o společném životě, měla byste se dobře podívat do předkresleného zrcadla, které Vám Váš přítel nastavuje a sama posoudit, jestli jste schopna slevit ze svých vlastních cílů v zájmu partnerství a rodiny, jestli jste schopna a hlavně ochotna dát svému každodennímu životu řád, což asi nebude Vaší silnou stránkou - přitom být dál jeho „můzou“.
Který typ zkušeností je pro Vás zásadně přitažlivý, nedokážu takhle posoudit. Určitě ale nemusíte v životě vyzkoušet všechno, Váš přítel je Vám v tom možná dobrým příkladem. LA


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz:Vážená paní astroložko, narodila jsem 7.9. 1979, v pul 8 rano,jsem tedy panna a mam ASC ve vahach. Svuj horoskop sice mam, ale nejsem jeste tak znala. Me Pluto mam v prvním dome jako jedinou planetu a slunce, venuši,merkur i saturn ve 12 dome.
Mohla by jste mi prosim Vas sdelit jestli jsou me vypocty spravne a co presne znamena pluto v 1 dome a zaroven tedy v ASc a co znamena shluk planet ve 12 dome? Mam osobni problemy a rada bych je nejak vyresila.
Mam jeste jeden dotaz - pry mi ma zemrit manzel, da se to poznat i z tohodle? Chtela bych tomu nejak zabranit jestli to jde. Tuhle informaci o umrti memo muze, jsem obdrzela od jedne kartarky. Vdana jeste nejsem, ale ziji par let s pritelem, tento pritel to pry ale byt nema.
A muj posledni dotaz zni: jak moc je velke me danani na tvurci psani.
Velice Vam dekuji za straveny cas, nad mymi otazkami.
Tesim se na Vasi odpoved a dekuji J.

odpověď: Neuvádíte místo narození, proto neznám pravý stupeň Ascendentu (na obrázku jsem zadala souřadnice Prahy). Nejste Panna jen Sluncem, ale i Ascendentem, protože v září 1979 byl ještě letní čas, tj. UT+2hodiny. Ve Vašem horoskopu jsou významné 18. stupně – Venuše, Pluto, Uran, Neptun a body k nim protilehlé. Pluto v prvním vychází na poloviční vzdálenost (midpunkt) mezi Venuší a Uranem, Uran je přesně mezi Plutem a Neptunem, poloviční vzdálenost mezi Neptunem a Venuší je na třetím stupni Štíra/Býka v 8./2. domě. Sabiánské symboly k těmto stupňům najdete po otevření upoutávky na program Johanes, kde jsou součástí Manuálu.
Za zvláštní považuji Vaši starost o úmrtí manžela, kterého ani neznáte, nemám k tomu co říct.
Tvůrčí psaní? – máte v sobě velkou citlivost, vnímavost a obětavost (ne bezhlavou). Zároveň jakousi potřebu druhé podrobovat zkouškám, překvapovat je. Společnost je pro Vás všudypřítomná a úspěchy v ní možná nahrazují uskutečňování představ spojených se zázemím, rodinou. Věřím, že nápadů, jak oslovit, upoutat, máte hodně. Cílem by ale nemělo být sebeprosazení, nýbrž výpověď, předávání zkušeností.
(Horoskop uvažuji v Placidových domech.)
Na normální rozbor tu není místo, ráda Vás přivítám na konzultaci. LA (18.5.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz:Vážená paní astroložko,po náhodném setkání s astrologií mě tato disciplína/umění uchvátila natolik, že jsem se stala zaníceným samoukem.
Učím se na vlastním horoskopu, který mi však z pohledu začátečníka nepřipadá k interpretaci právě jednoduchý (konjunkce Slunce s Venuší ve 12. domě; dle některých systémů domů je ve 12. i Měsíc). To, co jsem z radixu zatím vyčetla, bych ráda zkonfrontovala s názorem profesionála; uvažuji proto o návštěvě astrologa. Poté, co jsem narazila na Vaše stránky, mi to ale nedá, abych se Vás nezkusila zeptat na několik otázek. Je mi jasné, že po Vás nemohu žádat odpověď na všechny dotazy. Snad Vám ale bude připadat zajímavý alespoň jediný. Výběr ponechám na Vašem uvážení. Budu vděčná za jakýkoliv Váš vhled či informaci.
OBECNÉ dotazY
* jaká hlavní témata v mém horoskopu vidíte?
* kudy bych se ve svém životě měla ubírat? (na co se zaměřit, co rozvíjet, na čem pracovat)
KONKRÉTNÍ dotazY
* jak si v mém horoskopu poradit s interpretací toho 12. domu? (vyhlídka na izolaci, nemocnice, vězení, chronické choroby není zrovna lákavá...)
* vrásky na čele mi dělá i můj retrográdní Saturn v 7. domě. Podle mého názoru má Saturn v mém horoskopu významné postavení: je vládcem stelia tvořeného Sluncem, Venuší a Měsícem v Kozorohovi a navíc ještě vládcem 12. domu.
* na co bych měla usuzovat z postavení vládce horoskopu - Urana - v 9. domě ve Štírovi?
* Merkur a Jupiter mám ve vzájemné recepci. Znamená to i něco jiného, než to, že tyto dvě planety jsou v exilu?
* mám nějaké vlohy pro astrologii?
Pokud jde o konkrétní dotazy, už jsem si nějaký závěr udělala. Moc by mě zajímalo, zda by se Váš pohled od mého lišil, či se alespoň v něčem shodoval.
S pozdravem a poděkováním Věra (narozena 8.1.1978, 8.55 ráno v Havířově)

odpověď: 12.6. začínáte nový cyklus v sekundárních direkcích. Postavení Luny ve Vaší Nativitě odpovídá sabiánský symbol:
Stupen: 276
POD KLENBOU ALEJE, VEDOUCÍ DO TEMNĚJŠÍCH LESŮ, LEŽÍ DESET KLÁD (je třeba dovést do konce každou záležitost předtím, než začneme zkoumat, kde je klíč k tomu, co se za ní skrývá).
Z horoskopů, které jsem si prošla, vychází mi možná nedostatek sebedůvěry, na který nejste zvyklá - schopnost cele se věnovat tomu, co jste na sebe vzala, k tomu obava z výsledků, pokud vše dotáhnete do konce.
Pro vstup do nového cyklu byste měla mít čistý stůl. LA (17.4.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz:dobry den Pani Axmanova, ako mam rozumiet SYMBOLOM NATIVITY, mozu mi pomoct najst smer, ktorym sa mam uberat? Citim v sebe mohutne psychicke sily, ale neviem, ako ich mam vyuzit. Dakujem za kratku odpověď. Zuzana, narodená 27.11.1979 o 21:10

odpověď:
09° 00' 01'' Ryby 10° 00' 00'' : Na počátku letu vede pilot stroj vrstvou mraků clonících Zemi.
Klíčová myšlenka: člověk je schopen rozvíjet síly a dovednosti, kterými překračuje přirozená omezení a které mu umožňují operovat v mentálně spirituálních oblastech.
(Překlad z Astrologické Mandaly Dane Rudhyara, Nakl. Půdorys 2003)
Rudhyarův komentář v astrologické mandale má v závěru jako klíčové slovo MISTROVSTVÍ.
Nabízím takovou představu: 360 lidí narozených mezi dvěma Novy - posádka lodi, která má svůj náklad, cestu a cíl. Každý z posádky má svůj úkol.
Bod Nativity může být inspirací při hledání přirozeného způsobu účasti na společném úkolu. Zároveň upozorňuje na to, že jsme součástí celku.
Sabiánský symbol náležející 10. stupni Ryb mi říká, že je třeba naučit se mít stále na zřeteli cíl, směr a to, co máme k dispozici rozvinout k mistrovství pro užitek druhých tam, kde zatím, na počátku, vnímají jen mlhu (mraky).
Možná budete mít úplně jinou představu. Pro příklad jsem použila svůj pohled.
Otázkou je, nakolik přesně znáte svůj čas narození – jestli je to symbol právě pro Vás. Nevím. LA (10.3.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: dobrý den, prosím Vás o odpověď a zhodnocení mého radixu z hlediska mé profese, či dalo by se říci osudu. Je 25 let a ještě nejsem pořádně zacílen, co bych chtěl dělat- ještě studuji. Jinak mám pocit, že na mě více sedí Placidův systém domů, než Campanův. Dále jaké vidíte v mém radixu předpoklady pro zdraví. 1.11.1979….

odpověď: co Vám mám napsat…ani nevím, co studujete. Podle Nativity bych viděla jako přirozené naplnění potenciálu výuku na základní/střední škole. Domnívám se, že můžete mít schopnost předávat druhým nejen svoje vědomosti, ale i zkušenosti – hlavně ty, kterých by se sami měli vyvarovat, že máte schopnost druhé chránit a pečovat o ně. A zdraví? Máte-li jakou víru, braňte ji. Běžte dopředu, buďte kreativní. LA (10.3.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz:Dobrý den,rád bych se zeptal na svýho syna-27.8.1991 0:30 SELČ Most.Ve třídě patří k nejlepším,chtěl by být elektrikář jako já-jít tedy na průmku.Zdá se mi,že na to ale nemá dost technickýho myšlení.Můžete mi poradit,čím by se mohl stát?Díky za odpověď,Jurkovič.

odpověď: svět Vašeho syna je zřejmě velmi silně provázán s rodinou. Možná je přesvědčen, že co jste „zvládnul“ Vy, zvládne on taky. Asi bych ho (podle informací z horoskopu) nechala dojít k vlastním chybám nebo úspěchům. Jen tak se může postavit na vlastní nohy. (Konzultace s přihlédnutím k horoskopům rodičů by byla užitečná.) LA (10.3.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz:Re dotaz: diky za vasi odpoved, jdu dalo by sa povedat cestou Hathajogy a zaroven technikami bdelosti, ale brzdou su moje zdravotne problemy ktore prave prebiehaju, a neviem ako ich odstranit.Dokazali by ste sa vyjadrit k mojmu zdraviu co sa tyka liecby momentalnych komplikacii.Diky Robert/23.2.1984/o 13.30...Ahojky

odpověď: když se podívám na přeplněný 5. dům Vašeho horoskopu (příliš mnoho projevených potřeb navazujících na Váš původ/kořeny a z toho vyplývající chaos), vidím, že Saturn je v trigonu na SA tranzitující (cíle jsou v souladu se zaměřením), Mars je právě v přesném sextilu na MA nativní a v Kozorohu podporuje vlastní rozhodnutí a pravidla. Ale Uran z Nativního Vertexu vstoupil v březnu 2003 do Ryb a v březnu 2004 do 9. domu Nativity. Uran tedy vystoupil ze „svého“ znamení. Podívejte se zpátky ve svém životě. Je pravděpodobné, že v té době přestala platit Vaše potřeba vnějších změn a došlo na změny vnitřní. Zároveň v dubnu 2003 vstoupil Neptun poprvé do 8. domu Nativity, kde od přelomu 04/05 bude ještě dlouho. Neptun (v Nat. 6.dům) postupně rozleptává všechno, co neobstojí jako prostředek k dosažení cíle, ať na sebe naložíte sebepřísněji cokoliv. Na Vašem místě bych znovu prošla důvody, které Vás vedou k současnému způsobu života a zvážila a pojmenovala pro sebe co dělám, protože jsem k tomu dozrála a co je p


Dobry den, chcel by som vediet kedy prejde Saturn cez moj ascendent, a co to bude znamenat.A este ako bude s mojim zdravym/fyzickym stavom. Vopred dakujem.../Robert/23.2.1984/o 13.30/v ……/

odpověď: Saturn bude v přesné konjunkci s Ascendentem Vaší Nativity letos, 14.6.
Začíná období možností výrazného rozvoje Vaší individuality –zkušenosti, kterými budete nadále procházet, už půjdou na „Vaše triko“. Budete se učit zodpovědnosti za sebe sama, vlastní chyby už máte napravovat sám.
Nejpozději při revoluci Saturna v roce 2013 byste měl stát na vlastních nohách a být schopen zodpovědnosti i za druhé.
To je ovšem obecná charakteristika – nevím, jak žijete.
Vaší zdraví bude souviset s mezilidskými vztahy. Stacionární Uran ve 12. domě horoskopu konjunkce MA/AS Vám dává svobodu volby v čem pokračovat, co zrušit. LA (3.3.05)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: paní Axmannová, vím, že je vždy problematické vytrhávat věci z kontextu, ale zajímalo by mě, jak byste interpretovala konjunkci Merkura ( konec 12.domu) s Ascendentem ve Vodnáři v horoskopu ženy, jejíž Slunce je v Rybách v 1.domě. Děkuji Dagmar

odpověď: dolní hemisféra horoskopu odpovídá sebepoznání a práci na sobě na základě toho, co nás předcházelo: sebeobjevování vychází jak z kořenů (IC), tak z naplnění minulých cílů (MC) - resp. co z nich zbylo po závěrečných testech ve 12. domě. Merkur nad AS ve Vodnáři má schopnost podržet závěry ve vzduchu a ještě je trochu „provětrat“ – pak v 1. domě vystavit druhým na oči, nezřídka pro druhé nově, novým způsobem. Pro takového člověka je pak postavení Slunce v Rybách a prvním domě velmi náročné: co považuje za významné pro všechny (protože pro sebe) nemusí vždy obstát ve významu a on se pak cítí raněný (přitom druzí si toho ani nemusí všimnout). Je důležité, kde v horoskopu je Uran – osobní téma (možná umanutost) pro zkušenosti i rozvoj toho člověka. LA (10.2.02)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: dobrý den paní Axmanová, děkuji za předchozí odpověď. Chtěla bych Vás poprosit o určení nejvhodnějšího termínu pro otěhotnění, aby se narodil chlapec. Narodila jsem se 17.1.1970 v 9.10 hodin v Jičíně, přítel 10.10.1964. Předem děkuji.

odpověď: za dny vhodné k otěhotnění jsou považovány ty, ve kterých se opakuje stejný vztah (aspekt) mezi Sluncem a Lunou jako při narození. To je vždy jeden den v měsíci. Jenže horoskop má platnost jako celek a většina těchto „plodných“ dnů obsahuje výhradu (jiné povzbuzení) vyplývající z dalších souvislostí.
Narození chlapce nebo holčičky má podporovat plodný den v mužském nebo ženském znamení. Jenže jsou to hlavně spekulace, které vedou ke konkrétní odpovědi a výsledek je 50/50.O úspěchu pak snadno mluví ti, kdo neuvádějí neúspěchy.
Zároveň ale existují citlivci, kteří „vědí“ a buď pro názornost používají některou z berliček (astrologie mezi ně samozřejmě patří), ale nepotřebují ji nebo Vám odpoví rovnou (nemám na koho bych Vás odkázala).
Mohu s Vámi projít partnerský horoskop – i do budoucna, mohu Vám pomoci určit období vhodné k přivedení človíčka na Svět, ale sama věštit neumím.
Přeju Vám všechno dobré. LA (9.2.05)

strana 399-390 | 389-380 | 379-370 | 369-360 | 359-350 | 349-340 | 339-330 | 329-320 | 319-310 | 309-300 | 299-290 | 289-280 | 279-270 | 269-260 | 259-250 | 249-240 | 239-230 | 229-220 | 219-210 | 209-200 | 199-190 | 189-180 | 179-170 | 169-160 | 159-150 | 149-140 | 139-130 | 129-120 | 119-110 | 109-100 | 99-90 | 89-80 | 79-70 | 69-60 | 59-50 | 49-40 | 39-30 | 29-20 | 19-10 | 9 | 8 | 7 | 6 | 5 | 4 | 3 | 2 | 1 | 0 | Archiv

Novější dotazy  |  Starší dotazy 

Zpět  Přihlašte se  Registrujte se 

Astroložka

Propagujte i svojí stránku