Na Pražském zodiaku Slunce právě prochází ulicí: 


MILÍ PŘÍZNIVCI ASTROLOGIE, denní horoskopy najdete v levém menu nahoře. Ať se vám líbí, ať jsou k užitku.


ZNOVU OTEVÍRÁM PORADNU, PTEJTE SE. Uvidíme, jak to půjde

Zůstává také možnost osobní konzultace. Kromě setkání u stolu nad horoskopem, můžeme hovořit po skypu nebo telefonem. Jestli vás zaujal můj přístup k astrologii, ráda Vás objednám a udělám vše, abych vám prospěla.
Přeji vám všechno dobré.

vaše astroložka Ljuba Axmannová

Chcete-li položit dotaz, musíte se zaregistrovat a přihlásit. (Celkem 7937 otázek.)

wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Dobrý den,pomalu se začínám seznamovat s Astrologií a jako začátečník bych si rád sestavil svůj horoskop. Narazil jsem však na malý problém. Nevím, kdy přesně jsem se narodil (na minuty).Je to 15.5.1980 na Štvanici, čas je asi 19:30 +- půl hodiny. Slyšel jsem, že v tomto případě záleží na tom, zda se planety nacházejí čistě nebo na rozhraní domu. Pokud někde uprostřed domu, nemělo by to tak zásadně vadit. Mohla by jste se mi podivat do horoskopu a říci, zda je to v mém případě problematické, nebo ne ?
Velice děkuji, s pozdravem a přáním příjemného dne
Ladislav Veselý

Odpověď: Postavení několika planet v domech Vašeho horoskopu se změní - AS prochází jedním stupněm 4 minuty.
Čas narození mají možná na matrice, kde Vám ho za mírný poplatek sdělí nebo Vám řeknou, kam se přemístil archiv porodnice Na Štvanici.
Můžete si s tím pohrát i sám, s pomocí knihy Astrologická mandala od Dane Rudhyara (nakl. Půdorys 2003): Sabiánský symbol Ascendentu (kdo jsem) vždy koresponduje se stupni/symboly pro DS (potkávám druhé), IC (moje kořeny) a MC (kam směřuji, důvody proč dělám, co dělám). Tak můžete projít + - 7 stupňů od středního času/symbolu pro AS.
Sabiánské symboly jsou obrazy, komentáře k nim jsou pro inspiraci, ne k doslovnému užití.
Pokud Vás astrologie opravdu zajímá, doporučuji školu Pavla Turnovského, kde je mj. jeden semestr věnován i rektifikaci – zpřesnění času narození.
Samozřejmě můžete přijít na konzultaci ke mně.


dotaz: Dobry den, jmenuji se David Jasek, narodil jsem se 25.10.1974 v Havane na Kube v 10:55 am. V mem horoskopu je nekolik planet vedle sebe, moc me to vrta hlavou. Muzete mi prosim, rict co to znamena? Dekuji
David Jasek

odpověď: Vašich 5 planet na dvou stupních Zodiaku v 10. domě horoskopu počítaného pro Havanu (nenapsal jste město narození) hovoří o výrazné individualitě v práci pro společnost a uplatňování vlastních schopností. Vstupovat do nových zkušeností, pracovat s lidmi, resp. pohybovat se ve vztazích, citlivě (možná přecitlivěle) reagovat na změny, rychle uvažovat, rychle se rozhodovat (cit jen nepatrně předchází rozum), ponořit se do problému nebo hned několika najednou a řešit je (nutkavost řešit je správně) a výrazné výsledky, resp. ocenění společnosti, které možná nepovažujete za důležité, to je asi pro Vás přirozené (pokud jste se narodil v Havaně). Rubem může být nadměrná zátěž organismu (ale i špatný odhad toho, co snesou druzí), problémy s trávením, krátkodobé, ale hluboké krize, atp.
U shluku planet v jednom místě horoskopu je velmi důležité vědět, kde jsou – ve kterém prostoru životních zkušeností. Berte tedy co jsem napsala jako příklad, protože i Stellium se stěhuje spolu s Vámi. Zajímavý horoskop. LA (22.7.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz:Dobrý den, narodil jsem se 9.června 1964 v 19.25. Můžete mi říct, jaké mám planety v 7. domě? Mám si podle nich hledat manželku? Děkuji

odpověď: Pokud byste se narodil v Praze (místo narození spoluurčuje postavení os horoskopu) a čas Vašeho narození je v SEČ, v sedmém domě Vaší Nativity by byla Luna, Slunce a Venuše.
Astrologii pro hledání manželky můžete využít nejlépe tak, že konzultací s astrologem a spoluprací na rozboru Vašeho horoskopu zpřesníte pohled na sebe sama a na to, co můžete nabídnout, co naopak očekáváte, i když si to třeba neuvědomujete. LA (21.7.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Vazena pani astrolozko, chtela bych se zeptat, jestli se da z horoskopu usoudit, kdy clovek zemre? A pripadne co bude pricinou smrti. Dekuji za odpoved. Alena Markova

odpověď: Neumím z Nativity určit dobu úmrtí, ani nemám tu snahu. Rodíme se i umíráme ve správný okamžik. Pro někoho jsou tragické dynamické okamžiky, jiný může umřít „nudou“ v harmonickém období. Člověk se rodí a umírá vždy někomu a něčemu – narození člověka je projev rovnováhy vesmíru. Kdo umře, aniž by měl čas žít, byl tu pro druhé často víc než jiný – stoletý. Rozvíjející horoskopy ukazují okamžiky/období, která jsou v souladu s potenciálem nativity i výuková období i okamžiky křižovatek a nových záčátků – tam vždycky něco umírá a něco nového se rodí. LA(19.7.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Dobrý den chtěla bych se zeptat: "Myslíte, že budu mít někdy děti? Jsem na vztahy trochu smolařka a pořad mám pocit, že zůstanu, lidově řečeno na ocet.Za odpoděď děkuji.
4. 7. 1981 Lucie Hustopeče u Brna

odpověď: Váš dotaz (včetně později zaslaného přibližného času narození) je mimo rámec toho, co mohu odpovídat s dobrým svědomím bez rozboru a konzultace. Budete-li se chtít objednat, není problém. LA (12.7.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Pani Axmannova, mozem s mojim Saturnom najst naplnujuce partnerstvo? Viem, ze je o to pouceniach, tolerancii, pokore, trpezlivosti, samote atd. .. ale predsa… je to mozne? Za cely zivot som nemala jeden jediny normalny vztah, uz by som chcela pokoj…
Vdaka za odpoved.
11.11.1974 10.26 SEC Trnava Slovensko

odpověď: Měla byste možná sama v sobě hledat, co Vás poutá se zemí, zpomalit, naslouchat. Pohybovat se mezi nebem a hlubinami, neustále vstupovat do nových a nových příležitostí, to aby jeden měl klapky na očích, helmu na hlavě a bezpečnostní pás – tak sviští životem, přitom zapomíná žít teď.
Obraz stupně (Sabiánský symbol) Vašeho Saturnu: Kněz celebrující svatební obřad (klíčová myšlenka k němu: ritualizace produktivních interpersonálních vztahů)
27.7. Saturn Vaší Nativity vstoupí do druhého cyklu, je to šance - nenechte ji rozplynout, se starými vzory nevystačíte, dejte jim vlastní ztvárnění. LA (9.7.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: re: Paní astroložko je pravda že málokdo chce dát 1500za rozbor horoskopu já jsem otom už dlouho přemýšlela ale zatíjm my nikdy ty penízky nezbyli dívala jsem se na ceny i jiných astrologů a moc by mě zajímalo včem se bude lišit kvalita výkladu za 800 a nebo za 1500 nevím na to asi neodpovíte ale zajímalo by mě odkud jste a jak dlouho trvá objednání ajak dlouho sezení a jestli se mohu utoho ptát na cokoliv nebo se první sezení vztahuje pouze na zakladní charakteristiku vlivu planet na mé narození a nebo jestli se dá přejít i na partnerské vztahy či aktualní horoskop. Díky Lenka Z Teplic

odpověď: Mám zájem na tom, aby klient rozuměl tomu, co ukazuje momentka okamžiku jeho narození – horoskop - Nativita. Proto na první konzultaci (za 1500 korun) procházíme horoskop od obecného k detailům - jednak v souvislosti s životem klienta, jednak se stručným výkladem/obeznámením se základními pojmy astrologie tak, jak je sama používám. Kdykoliv klient nesouhlasí nebo nerozumí tomu, co říkám, přerušíme postupný výklad, dokud nenajdeme společnou řeč. Následuje možnost zpětných dotazů, a pak přecházíme k horoskopům rozvíjejícím nativitu a konkrétním událostem nebo problémům, které s nimi souvisí. Totéž platí pro partnerské horoskopy, kdy považuji za optimální přítomnost obou nebo alespoň souhlas nepřítomného partnera. Když je třeba řešit partnerský problém bez vědomí nepřítomného z nich, používám druhou nativitu jen ve vztahu k přítomnému, resp. horoskop nepřítomného partnera jako takový nevykládám, nepovažuji to za etické.
Je možné ptát se na cokoliv, odpovím všechno, co mohu a umím odpovědět.
Mám moc ráda konzultace k horoskopům dětí, které rodiče přivedou nebo ta v kočárku - přivezou sebou.
Celé sezení trvá maximálně tři hodiny, víc v jednom tahu nezvládnu. Kdo se rozhodne pokračovat, platí ze další konzultace 800 korun – práce je pro mě méně náročná.
Po předchozí domluvě je možné všechno nahrát na kazetu. (Jsem z Prahy. Podrobnosti najdete v "kontakt neboli spojení" na úvodní straně.)LA
(1.7.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: re: Dobrý den přeji a díky za odpověd sice mi toho moc neobjasnila ale ráda bych objasnila celou situaci jsem vyučená prodavačka a tuto práci dělám nerada a hlavně je málo placená tak nyní dělám na směny několik let v továrně práce manuálního charakteru mě nebaví a vůbec nemohu najít práci smojí kvalifikací co by mě uspokojovala alspon jedním směrem a hlavně nemám představu co chci a to je nejhorší ráda bych radu jestli se ubírat tím či oním směrem.Mám nyní dosti svízelné období mamka schyzofrenička a její sebevražedné pokusy do toho jsem pořád vpráci která mě neuspokojuje vztahy vpráci taky dosti špatné už proto že mě je 26 a všem ostatním tak kolem padesátky.A do toho mám pocit že bych měla začít něco měnit a nevím čím a kde začít prostě mám vtom guláš a poněvadž nemohu se nyní při mé práci studovat dělám třebas měsíc bez volna a jiná stejně placená práce není unás jsou jen hypermarkety a vietnamci tak mi prostě dochází fantazie trošku jsem se rozepsala snad toho není moc ráda budu za jakoukoliv odpověd Lenka 7.11.1977v1.45v Teplicich.

odpověď: Člověk by si měl ujasnit nebo spíš přiznat, co vlastně chce. Jinak se životem nespokojeně poveze a každá rada mu bude špatná. Můžeme udělat rozbor, ale ne tady. Na konzultaci, která stojí 1500 korun, přijde málokdo – ten pak ale má možnost, svůj problém uvidět s odstupem a sám se správně rozhodnout. Obecná rada, kterou Vám můžu poskytnout, je být poctivý sám k sobě (nemyslím nelítostný, nemyslím pouze sebekritický, myslím poctivý). To usnadňuje každé rozhodování.LA (1.7.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Dobrý den paní astroložko, mám dotaz ohledně mých schopností poněvadž jsem ztoho už celkem neštastná jsem vyučená ale nikdy mi učení moc nešlo špatně se soustředuju a zapamatovávám nyní uvažuji o nákém kursu či snad studiu ale opravdu nevím vcem a jestli to zvládnu mohla by jste mi poradit k čemu mám náké ty předpoklady bohužel mám ze sebe pocit že jsem méně chytrá:-( narodila jsem se 7.11.1977v1.45 v Teplicích. Předem děkuji za jakoukoliv odpověd Lenka.

odpověď: Nevím, co Vám napsat. Nevím, čím jste se vyučila. Ted právě máte období, kdy se víc než jindy můžete poradit se svým citem – vybírat si podle toho, co děláte ráda. To myslím vážně. Nesnažila bych se na Vašem místě vyhledávat překážky ke zvládání, ale pustila bych se do toho, co mě těší a to rozvíjela, učila se, studovala.Poznávání Vám možná ztěžuje přílišná potřeba všechno mnohokrát kriticky projít než to přijmete. Přitom cit pro to, co je správné Vám nechybí – zkuste se jím řídit, nerozcupovat mudrováním, k čemu tíhnete. Bez konzultace, kdy bychom prošly Váš dosavadní život v astrologických souvislostech, nemám nic dalšího. LA (30.6.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz: Vážená paní Axmannová, chtěla bych Vás poprosit o Váš názor, když se v synastrii 2 partnerů objeví konjunce Černé Luny jednoho partnera s Lunou toho druhého ( v Býku).
Předem děkuji za odpověď

Odpověď: Představte si oběžnou dráhu Luny – má dvě ohniska: prvním je Země, druhé je prázdné. V době průchodu Luny lunárním Apogeem (místem na oběžné dráze nejvzdálenějším odZemě), dopadá světlo Luny odražené od Slunce, dárce života, právě na místo druhého ohniska - hypotetický bod promítnutý na Ekliptiku/Zodiak – na Černou Lunu. Konjunkce/spojení těchto dvou míst v Zodiaku je vlastně „celá“ Luna, ochraňující a dávající možnost nadhledu a pochopení pro to zřejmé k potřebě i pro to běžně skryté. Konjunkce Luny a ČL v horoskopech partnerů umožňuje pochopení a vzájemné porozumění tam, kde jiní hledají a domýšlejí se. LA (22.6.04)


dotaz: Dobrý den,už delší dobu se zajímám o tatvy a chtěla jsem se zeptat, jestli si myslíte,že opravdu tatvy exzistují,protože můj syn se narodil 26.12.2003 v 2.03 hod. v Brně a po výpočtu tatev jsem zjístila,že se narodil na nejhorší tatvu a ted mám o něho vélký strach,proto by mě zajímalo co je na tom vlastně pravda.Děkuji Renata z Brna

odpověď: Váš synek má všechny předpoklady pro to, aby „rostl“ hlavně v rodině a mezi blízkými. Nejvíce příkladů a impulsů ke zkušenostem, do kterých se pohrne, natáhne doma. Bude celkem snadné ho zklamat, protože bude mít sklon k iluzím o blízkých lidech - realita pro něj nebude příliš důležitá, dokud v jednotlivostech nenarazí, i pak nebude mít chuť příliš zobecňovat. Vaše láska pro něj bude velmi důležitá, jen někdy to nebude příliš znát, protože má velký potenciál – vnímat a dívat se na věci po svém. Měl by být veden s laskavou a klidnou důsledností. Je namístě astrologický rozbor souvislostí vztahů v rodině, který by ukázal optimální možnosti pro jeho vývoj, tím myslím to, čím kdo z vás nejlépe může přispět.
Tatvy jako studijní otázka – proč ne. Jinak ale žijeme tady a pokud jde o astrologii, považuji západní astrologii za dobrého průvodce naším životem a jeho souvislostmi.(14.6.04)


wwwnick, 17.9.2007 +
dotaz:
prosím vás můžete mi napsat jaký je ascedent 30,4,2004 děkuji vám

odpověď: Ascendent projde za 24 hodin celým Zodiakem. Jeho polohu v horoskopu spoluurčuje čas a místo. Například o půlnoci z 29.na 30.4. v Praze byl na 22.stupni Střelce a 25 minutách, v poledne pak na 12 st. a 15 min. znamení Lva…Buď Vám to tak stačí nebo mi, kromě data, napište také čas a místo pro výpočet. LA (3.6.04)

strana 399-390 | 389-380 | 379-370 | 369-360 | 359-350 | 349-340 | 339-330 | 329-320 | 319-310 | 309-300 | 299-290 | 289-280 | 279-270 | 269-260 | 259-250 | 249-240 | 239-230 | 229-220 | 219-210 | 209-200 | 199-190 | 189-180 | 179-170 | 169-160 | 159-150 | 149-140 | 139-130 | 129-120 | 119-110 | 109-100 | 99-90 | 89-80 | 79-70 | 69-60 | 59-50 | 49-40 | 39-30 | 29-20 | 19 | 18 | 17 | 16 | 15 | 14 | 13 | 12 | 11 | 10 | 9-0 | Archiv

Novější dotazy  |  Starší dotazy 

Zpět  Přihlašte se  Registrujte se 

Astroložka

Propagujte i svojí stránku